м. Бахмут, заклад дошкільної освіти № 10 "Кристалик"

  





"Казка в гості завітала"

Програмовий зміст:

Навчати дітей слухати і розуміти мову дорослого, продовжувати речення казок, потішок; вірно промовляти звуки, окремі слова; відповідати на запитання вихователя реченням з двох – трьох слів. Вправляти в умінні розігрувати епізоди казки, інтонувати, та впізнавати героїв казки шляхом моделювання. Розвивати пам’ять, уяву, вміння відчувати інтонацію, в практичній діяльності – дрібні м’язи рук. Виховувати добре ставлення до живої  та неживої природи, бажання комусь допомогти.

Попередня робота: читання та розповідання казки „Колобок”, розучування пальчикової гімнастики.

Матеріал: Ляльковий театр з героями до казки „Колобок”, ширма, макет сороки – ворони, сніжинки прив’язані на ниточках до стелі і спущені на відстань витягнутої руки вищої дитини, шапочки  героїв казки, фігури за кольором героїв казки.

 Диференціація:

1 підгр.- порівняння з об’ємними геометр. фігурами

2  підгр. – підбирання за кольором

 

                                     Хід заняття.

Вихователь: Привітання:

                         Тільки сонечко зійде,

Зазирне в вікно світанок.

До вікна ми підійдем,

І промовим « Добрий ранок!»

Доброго ранку любі малята,

Хлопчики милі мої і дівчата!

                              Малята вітаються.

Вихователь: А тепер, коли ми з вами привіталися, сідайте рядком, та поговоримо ладком. Малята, ви любите казки?

Діти:  Так, любимо.

Вихователь: Тоді давайте всі разом покличемо казку до нас у гості:

Казко, казко, йди до нас!

Казко, казко, йди до нас!

Вихователь перевдягається казкаркою ( одягає хустинку), сідає біля столу на якому стоїть ширма .

Із за ширми з’являється Колобок та починає плакати.

Вихователь: Колобочку, а чому ти плачеш?

Колобок: Як же мені не плакати. Я хотів по лісі погуляти, а мене хотіли з’їсти.

Вихователь: Хто ж хотів з’їсти Колобка? (Діти починають перераховувати).

Вихователь починає виставляти названих дітьми героїв – звірят (заєць, вовк, ведмідь, лисичка )

Вихователь: Дітки, а чому звірята хотіли з’їсти Колобка?

Діти: Бо хотіли їсти.

Вихователь: А давайте допоможемо Колобочку та нагодуємо звірят!

Ось і Сорока – ворона прилетіла, буде нас навчати як кашу варити, а ми будемо робити разом з нею.

Пальчикова гімнастика:

Сорока – ворона,  (розжимають та стискають долоньки)

По припічку ходила, (по  розкритій долоньці ходять двома пальчиками іншої руки)

Діткам кашу варила! (помішують одним пальчиком по долоні )

Цукром солодила,        (імітують посипання цукром)

Діток кормила! (три пальчики імітують дзьоб пташенят )

А потім : Фай – фай – фай!   (швидко стискають долоні)

Полетіла в гай!   (руки ховають за голову)

Сорока відлітає, а вихователь пропонує дітям: Ой, дітки сорока полетіла, а кашки не доварила, що ж будемо робити?

Діти: Кашку варити!

Гу – ту – ту – ту –ту         (плескають в долоні)

Варим кашку круту         (стискують кулачки)

Підливаєм молочка         (нахиляють кулачки вбік)

Щоб смачненька була     (погладжують животик)

Вихователь: От молодці, зварили кашку, а де ж наш колобочок подівся? Ходімо його пошукаємо! (Просять допомоги у чарівних сніжинок.

Дихальна  вправа « подуй на сніжинки»)

Д/гра „ Знайдіть Колобка ”. По групі розкладені фігури кружечок жовтого кольору, овали білий, сірий, коричневий, оранжевий ( колобок, зайчик, вовк, ведмідь, лисичка.

Мета: моделювання казки, співвідношення фігур згідно героїв казки.

Діти вказують на героїв казки, їм одягають шапочки вони імітують казку.

-         Як стрибав зайчик? ( Який зайчик? швидкий, довгі ніжки)

-         Покажіть вовка, який він сердитий, які в нього гострі кігті, як він ішов. (Який  вовк? сердитий, великий, зубастий)

-         Як йшов ведмідь, перевалюється. Який він ( великий, вайлуватий, волохатий)

-         Яка лисичка? ( руда, хитра) Як лисичка йшла, покажіть…

-         Що сказала лисичка колобку? ( колобок, колобок, я тебе з’їм).

-         Яким голосом говорила лисичка? ( хитрим).

-         Скажіть хитрим голосом, як лисичка, колобку, що ви його з’їсте.

-         Що ж відповів колобок? ( не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю).

-         Яким голосом говорив колобок? ( веселим)

-         Скажімо й ми разом із колобком весело ці слова.

-         Лисичка й каже : Ану, заспівай!» Допоможете колобку заспівати пісеньку?

-          Що далі стало з колобком? ( лисичка його з’їла)

Так у казці лисичка з’їла колобка. А наш колобочок залишається з нами.